archiv/2012_2013/dopravne_ihrisko/intro.png
Exkurzia na dopravné ihrisko

Dňa 27. 9. 2012 sme boli na exkurzii na dopravnom ihrisku v Hnúšti. Dopravná výchova je povinnou súčasťou výchovy a vzdelávania žiakov na ZŠ.
Úlohou tejto exkurzie je postupne pripraviť deti na samostatný pohyb v cestnej premávke – ako chodcov, tak aj cyklistov.
Najskôr nám p. Migaľa z mestskej polície v Hnúšti urobil krátku prednášku o správaní sa chodcov aj cyklistov na ceste, ukázal deťom, čo musí mať každý bicykel aj cyklista a ako treba jazdiť. Oboznámil ich aj s dopravnými značkami.
Potom si deti vybrali bicykle a vyskúšali si osvojené teoretické vedomosti na cestičkách dopravného ihriska. Pán policajt ich pri tom sledoval, usmerňoval a naprával chyby.
Kým sa jedna skupina detí bicyklovala, iné deti si prezerali výstroj a výzbroj policajtov a súťažili na bicykloch v najrýchlejšej a najpomalšej jazde.
Na záver boli vyhodnotené súťaže aj teoretické vedomosti žiakov a žiaci boli odmenení reflexnými páskami a nálepkami.
Čas na dopravnom ihrisku nám veľmi rýchlo ubehol a deti sa vrátili domov s novými zážitkami a vedomosťami.