archiv/2012_2013/pohar_starostu/intro.png
Pohár starostu obce Jesenské

Dňa 3. októbra sa konala v Jesenskom športovo-zábavná súťaž o Pohár starostu obce Jesenské. Ako dejisko bola v tomto roku kvôli nepriaznivému počasiu telocvičňa. Súťažilo sa v rôznych disciplínach ako štafetový beh s loptou, zbieranie lôpt či podávanie klobúčikov. Súťaže sa zúčastnili 6 členné družstvá z 12 základných škôl. Družstvo slovenskej základnej školy z Jesenského sa umiestnilo na peknom 6. mieste v silnej konkurencii motivovaných družstiev. Na dodržiavanie pravidiel, tvorbe súťažných disciplín a súťaženie v duchu fair-play sa podieľal odborný tím, zložený z pedagógov základných škôl z Jesenského: Mgr. Marek Drak, Mgr. Tibor Figei, Mgr. Dezider Pál. Slovenská základná škola Jesenské v rámci vyučovacieho procesu prišla s verbou povzbudzovať žiakov školy zložených z prvého stupňa, ktorým vyučujúci a vedúci družstva Mgr. Marek Drak udelil pochvalu za vzorné reprezentovanie Základnej školy Jesenské na ulici Mieru 154.