archiv/2014_2015/vylet_bb/intro.png
Školský výlet žiakov 6. ročníka do Banskej Bystrice

Výlet našich šiestakov do Banskej Bystrice sa začal ráno 23. júna na železničnej stanici v Jesenskom. Cestu tam i späť sme absolvovali vlakom. Cesta bola úchvatná a najmä veselá. V Banskej Bystrici sme navštívili Múzeum Slovenského národného povstania. Sprievodca nás povodil po múzeu, vysvetlil nám vznik i účel jednotlivých exponátov, či už výzbroje alebo výstroje účastníkov Slovenského národného povstania. Prezreli sme si aj exponáty vystavené v parku pri múzeu - lietadlo LI-2 a ukážku vojenskej techniky - takny, delá, obrnené transpontéry a obrnený vlak. Niektoré exponáty sme si prezreli zvnútra - dopravné lietadlo LI-2 a niektoré len zvonka - tanky a delá. Potom sme navštívili námestie SNP, kde sme si pri fontáne oddýchli, doplnili energiu z našich zásob, napili sa a vybrali sme sa do Poštového múzea v sídle Slovenskej pošty. Milá pani sprievodkyňa nás zoznámili s históriou a vznikom pošty a poštových doručovateľov, prezreli sme si vystavené exponáty i známky. V tej istej budove sa konala aj výstava vedeckých hračiek, čomu sme samozrejme nemohli odolať. Vyskúšali sme si všetky a ešte sme sa aj zahrali na poštových doručovateľov...