Untitled 1

Moderná škola pre život

Základná škola v Jesenskom realizuje dopytovo orientovaný projekt Moderná škola pre život, ITMS kód projektu: 26110130395. Realizácia projektu začala v mesiaci jún 2012 a bude trvať do 31. mája 2014.

Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu a štátneho rozpočtu v rámci Operačného programu Vzdelávanie prostredníctvom Agentúry ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ.

Hlavným cieľom projektu je zvyšovanie kvality vzdelávania základnej školy a modernizácia vyučovacieho procesu prostredníctvom vzdelávania pedagógov a inovácie vyučovania, pričom aktivity projektu budú zamerané podporu využívania moderných technológií, zvyšovanie digitálnej gramotnosti a rozvoj čitateľskej gramotnosti žiakov, ako aj na zvyšovanie kvality ľudských zdrojov prostredníctvom ďalšieho odborného vzdelávania pedagogických zamestnancov. Realizácia projektu tak prispeje k celkovej modernizácii a zatraktívneniu vyučovania.

Projektu sa zúčastnia pedagogickí zamestnanci a žiaci ZŠ, v rámci projektu budú zrealizované nasledovné aktivity:

- analýza využívania IKT a digitálnej gramotnosti, testovanie čitateľskej gramotnosti žiakov

- budovanie siete a spolupráce s modernými základnými školami

- modernizácia vyučovania na základnej škole

- pilotné overovanie inovovaného vzdelávacieho programu a nových didaktických prostriedkov

- v rámci uskutočnených

Súčasťou a vyvrcholením kurzu "Manažment žiackych projektov" bol
                 "Projektový týždeň" -  Projektový týždeň

Aktivity v rámci projektu -  Aktivity

„Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ“

www.esf.gov.sk                              www.asfeu.sk

Školenie k projektu