archiv/2011_2012/muzeum/intro.jpg
Návšteva knižnice a múzea

Dňa 20.3.2012 sa uskutočnila exkurzia do knižnice a múzea v Rimavskej Sobote. Žiaci mali možnosť počuť o pôvode ľudovej literatúry, kto a prečo ju tvoril a zapisoval. Dozvedeli sa niečo aj o prečítaných knihách a o autoroch rozprávkových kníh. Žiaci sa pýtali aj na výpožičný systém knižnice a ponuku jednotlivých oddelení. Prednáška ich veľmi zaujala a majú v pláne prísť s rodičmi a vybaviť si čitateľské preukazy. Cieľ exkurzie, podnietiť ich k čítaniu sa naplnil. Pozitívne hodnotili aj veľký výber kníh a privítali by v budúcnosti aj ďalšiu návštevu knižnice, napr. na autorské čítanie.
Výstavy v múzeu spojili náučný cieľ s umeleckým zážitkom. Každý si mohol nájsť, čo ho zaujíma. Žiakom sa páčila názornosť, výklad, ako aj to, že si mohli výstavu fotografovať a pri biologickej výstave i vypočuť jednotlivé zvuky zvierať. Výstava ich zaujala natoľko, že sa potom ešte vracali k nej aj na hodine biológie v škole. Výstava o vesmíre ich motivovala k tomu, aby sa aj oni zapojili do podobnej súťaže ako vnímajú vesmír. Žiaci sa správali disciplinovane a odniesli si z exkurzie veľa pekných zážitkov.