archiv/2011_2012/plavecky_vycvik/intro.gif
Plavecký výcvik

Základný a zdokonaľovací plavecký výcvik žiakov sa uskutočnil v dňoch 28. 05. 2012 – 01. 06. 2012 v krytej plavárni v Rimavskej Sobote. Žiaci sa prostredníctvom hier oboznamovali s vodou, prekonávali strach z vody, získavali základné pohybové návyky, schopnosť orientácie vo vode a zvládali podľa primeraných možností a schopností jednotlivé plavecké štýly v štyroch skupinách podľa plaveckej gramotnosti. Zábavnou formou si postupne osvojovali splývanie, pohyby končatín pri jednotlivých plaveckých štýloch, dýchanie a zdokonaľovanie súhry dýchania s pohybom končatín. Spestrením pre žiakov pri výcviku bolo zaradenie skokov do vody, lovenie a prenášanie predmetov a pokus o zvládnutie poskytnutie prvej pomoci topiacemu sa. Počas celého výcviku sme sa zamerali na rozvoj sociálnych zručností žiakov pri práci v skupinách, rozvoj súťaživosti a hlavne na odstraňovanie a zdokonaľovanie ich plaveckej gramotnosti. Pri záverečnom vyhodnotení dostali žiaci Mokré vysvedčenie. Aj keď sa niektorým žiakom nepodarilo zvládnuť splývanie a zaplávať podľa ich predstáv , všetkým patrí pochvala za snahu, ochotu pomáhať si a za bezproblémový priebeh celého výcviku.