archiv/2011_2012/vetvicka/intro.gif
Rimavskosobotská vetvička - lesnícky náučno-poznávací chodník, VIII. ročník.

„Rimavskosobotská vetvička“ – lesnícky náučno-poznávací
chodník, VIII. ročník

Dňa 31. mája 2012 sa v mestskej záhrade konal VIII. ročník lesníckeho náučno-poznávacieho chodníka „Rimavskosobotská vetvička“. Akciu organizovali Lesy Slovenskej republiky, š.p., Odštepný závod Rimavská Sobota a v spolupráci s mestom Rimavská Sobota.
Po vstupe do areálu sa každá škola zaregistrovala u organizátorov, od ktorých dostal každý návštevník rozprávkovú ceruzku. Následne sa žiaci rozdelili do dvoch skupín, ktoré pod vedením učiteľa postupne navštevovali jednotlivé stanovištia, ktoré pripravili organizátori. Cieľom jednotlivých stanovíšť bolo sprostredkovať návštevníkom (najmä deťom) stretnutie s prírodou, spoznať lesné dreviny, rastliny, lesné zvieratá, vtáky a hmyz. Zároveň spoznať poľovníctvo, poľovnícku kynológiu, lovecké zbrane, náradie lesníkov a ich mechanizmy na ťažbu dreva. Niektoré stanovištia boli orientované na využitie voľného času – testovanie vedomostí, streľba zo vzduchovky, z luku atď. Návštevníkom bola prezentovaná i policajná i hasičská technika. Akcia žiakov zaujala, pri stanovištiach sa aktívne zapájali do aktivít organizátorov, sledovali výklad i prezentované ukážky. V ďalšom ročníku uvedenej akcie by nemala naša škola chýbať.