archiv/2011_2012/zlaty_slavik/intro.jpg
Slávik Slovenska

Občianske združenie Slávik Slovenska vyhlásilo 22. ročník celoštátnej speváckej súťaže detí v interpretácii slovenskej ľudovej piesne „Slávik Slovenska 2012.“ Školské kolo tejto speváckej súťaže sa u nás realizovalo dňa 2. apríla 2012 pod vedením pani učiteľky Janky Folkovej, ktorá zabezpečovala hudobný sprievod niektorých súťažiacich. Po vystúpení jednotlivých speváckych čísel zasadla porota a rozhodla o menách víťazov, ktorí získali diplomy a pekné ceny. V I. kategórii sa na stupni víťazov umiestnila prváčka Janka Auxtová, za ňou Kristínka Nagyová a Peťka Csomósová. V II. kategórii sa na prvom mieste umiestnila Anička Kureková, na druhom mieste Richard Vranec a tretie miesto obsadil Jožko Bőd. Dňa 15.mája sa bude konať okresné kolo tejto súťaže, takže všetkým postupujúcim žiakom držíme palce, aby sa im podarilo podať čo najlepší výkon so svojou zvolenou piesňou.