archiv/2017_2018/stefanik/intro.jpg
Projekt k medzinárodnému dňu školských knižníc

Záujem o literatúru, a nielen o ňu, sme sa snažili vzbudiť u žiakov aj zapojením sa do súťaže o „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ pri príležitosti „Medzinárodného dňa školských knižníc“, ktorú každoročne vyhlasuje Slovenská pedagogická knižnica.
Témou tohto ročníka bol „Milan Rastislav Štefánik“. A tak sme sa s ním začali zoznamovať. Žiaci mali čas na štúdium tejto osobnosti slovenských dejín v rámci tém, ktoré boli každej triede pridelené. Vytvárali projekty, vyrábali výrobky z hliny, súťažili vo vedomostnom kvíze, robili anketu v uliciach obce a všetky svoje poznatky a výstupy odprezentovali verejne pred obecným kultúrnym domom. V závere tohto projektového dňa sme vytvorili iniciály M.R.Š. v našich národných farbách. A výsledok? Cena poroty a finančná hotovosť na nákup kníh do školskej knižnice ? Táto cena bude oficiálne odovzdaná Ministerkou školstva SR na slávnostnom odovzdávaní v Bratislave 3.5.2018. Super.