archiv/2018_2019/burza_knih/intro.jpg
Burza kníh

Marec je považovaný za mesiac kníh a čítania a ani my na parlamente sme nezaháľali a pripravili nové podujatie pod názvom „Burza kníh“.
Akcii predchádzala osveta medzi žiakmi aj učiteľmi, aby nosili do školy svoje staršie, už nečítané knihy. Tieto sa v dňoch 18.-19. marca zbierali v knižnici. Zástupcovia žiackeho parlamentu knihy odoberali a zapisovali si mená žiakov, ktorí knihy priniesli.
V stredu 20. marca prebiehala samotná burza. Delegáti zo žiackeho parlamentu vystavili jednotlivé knihy na lavice na chodbe školy. Postupne po ročníkoch prichádzali malí čitatelia a mohli si zobrať toľko kníh, koľko do burzy priniesli. Celkovo sa zapojilo vyše 30 žiakov, ktorí priniesli spolu 64 kníh. Podujatie sa stretlo s veľkým úspechom. „Parlamenťáci“ pracovali samostatne, pomáhali pri výbere kníh a veľmi ich práca so svojimi rovesníkmi bavila. Žiaci na druhej strane privítali možnosť získať knihu, ktorú doma nemajú.
Na záver sme zo všetkých žiakov, ktorí sa do burzy zapojili vyžrebovali jedného z prvého a jedného z druhého stupňa, ktorí boli odmenení čokoládou. Do čítania priatelia!