archiv/2018_2019/vylet_89/intro.jpg
Školský výlet žiakov 8. a 9. ročníka v B. Bystrici

Dňa 25. júna sa žiaci 8. a 9. ročníka vybrali na výlet do Banskej Bystrice. Cestovali sme vlakom a užívali si výhľad na náš malebný juh Slovenska.
V Banskej Bystrici sme navštívili Múzeum SNP kde nás zoznámili s hístóriou Slovenského národného povstania a prezreli sme si ukážky dobového oblečenia, zbraní i fotografií.
Na námestí sme si dali malé občerstvenie - zmrzlinu. Potom sme prešli na druhý breh rieky Hron a začali šlapať na vrch Urpín kde sa nachádzal náš ďalší cieľ - hvezdáreň. V horúčave to nebol až také ľahké ako sa nám na začiatku zdalo a každý musel riadne zabrať. Nakoniec sme sa dostali na vrchol a po prednáške a prehliadke hvezdárne sme si mohli vychutnať krásny výhľad na mesto Banská Bystrica. Zostup dole bol už oveľa ľahší s pekným výhľadom ako odmenou. Energiu i nápoje sme si doplnili v nákupnom centre Európa a už nám išiel vlak domov. Krásny deň i nádherný výlet, z ktorého sme si odnášali kopec zážitkov.